Home
Aktywna jesień w Dworzysku
  1. Home
  2. Dworzysko Komplex
  3. Webblog
  4. Einzelheiten des Eintrags

Aktywna jesień w Dworzysku

Ankunftstermin
Abreisetermin
28 September 2020

W Dworzysku jest piękne o każdej porze roku - jednak to właśnie jesień jest magiczna! 

Snując plany na przyszłość...

Feeria barw, kojąca cisza i szum wiatru… Z dala od zgiełku, z dala od tłumów i... Liście, jesienne liście i piękny, kolorowy krajobraz Gór wałbrzyskich to na pewno powód, żeby wybrać się na spacer do pobliskich lasów i podziwiać przyrodę, malownicze widoki i bez pośpiechu snuć plany na przyszłość. Już sama aleja kasztanowców, prowadząca do kompleksu, jesienią wyjątkowo zachwyca. Czy jako dzieci robiliście ludziki z kasztanów? Przyznam się, iż zatracałam się z nimi na wieeeele godzin i dziś, również zatracam się tworząc wraz z córkami coraz to bardziej kreatywne ludziki.

Aktywne odprężenie!

A może jesteś wielbicielem aktywnego wypoczynku? Czy wiesz, że Dworzysko otaczają aż trzy górzyste parki krajobrazowe i 9 szczytów do zdobycia, dzięki którym okolica będzie ciekawą przygodą dla aktywnych turystów. Wielokilometrowe drogi pośród dzikiej natury są gratką dla fanów nordic walking, trekkingu lub jazdy rowerowej. Jedna z atrakcyjniejszych tras dla rowerzystów ma 14 km i biegnie wokół Książańskiego Parku Krajobrazowego na północy. Podczas podróży miniemy okolice Zamku Książ i przejedziemy śladami potoku Czyżynka poprzez lasy, nieopodal góry Kamienisko. Nie masz ze sobą roweru? Koniecznie wypożycz go u nas! Przypominamy, że w skład kompleksu wchodzi również stadnina koni - galopując przez bezkresne pola czujesz czym jest prawdziwa wolność!

Jesień w restauracji Babinicz

Nasz Szef Kuchni Rafał Grzegrzek zainspirowany kolorami i smakami jesieni tworzy wykwintne, sezonowe dania opierającymi się na typowo jesiennych składnikach - pojawiają się m.in. soczyste jabłka, śliwki, gruszki, warzywa dyniowate, korzeniowe i bulwy, również świeże grzyby. Zapach unosi się z daleka i nie sposób przejść obojętnie. Z resztą jesień to i czas hojnych zbiorów, gdzie pielęgnowane przez nas owoce z Dworzyskowego ogrodu trafiają - w różnej formie, wprost do Spiżarni, by przez kolejne miesiące raczyć nas smakiem domowych przetworów.

Jesień w Dworzysku bez wątpienia jest magiczna! Przekonaj się o tym sam! ;)

 

Al. Spacerowa 22
58-310 Szczawno-Zdrój, Polska

mobile nav bg
Siehe die Karte
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen